L1007C101KPWST
5S-L1007C101KPWST
L1007C101KPWST
FIXED IND 100UH 55MA 2.1 OHM SMD
Product Description
| Series: | L-PWS |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 100|ìH |
| Tolerance: | ?à10% |
| DC Resistance (DCR): | 55mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 2.1 Ohm |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | 9MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 105??C,796kHz,-,Surface Mount,1007 (2518 Metric),1007 (2518 Metric),"0.098"" L x 0.071"" W (2.50mm x 1.80mm)","0.079"" (2.00mm)" |