L1007C101KPWST
5S-L1007C101KPWST
L1007C101KPWST
FIXED IND 100UH 55MA 2.1 OHM SMD
Product Description
Series:L-PWS
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:100|ìH
Tolerance:?à10%
DC Resistance (DCR):55mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:2.1 Ohm
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:9MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 105??C,796kHz,-,Surface Mount,1007 (2518 Metric),1007 (2518 Metric),"0.098"" L x 0.071"" W (2.50mm x 1.80mm)","0.079"" (2.00mm)"