L0805R101MPWRT
5S-L0805R101MPWRT
L0805R101MPWRT
FIXED IND 100UH 50MA 4 OHM SMD
Product Description
Series:L-PWR
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:100|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):50mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:4 Ohm
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:8MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 105??C,796kHz,-,Surface Mount,0805 (2012 Metric),0805 (2012 Metric),"0.083"" L x 0.059"" W (2.11mm x 1.50mm)","0.041"" (1.04mm)"