L0805R101MPWRT
5S-L0805R101MPWRT
L0805R101MPWRT
FIXED IND 100UH 50MA 4 OHM SMD
Product Description
| Series: | L-PWR |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 100|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 50mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 4 Ohm |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | 8MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 105??C,796kHz,-,Surface Mount,0805 (2012 Metric),0805 (2012 Metric),"0.083"" L x 0.059"" W (2.11mm x 1.50mm)","0.041"" (1.04mm)" |