L0402C27NJRMST
5S-L0402C27NJRMST
L0402C27NJRMST
FIXED IND 27NH 300MA 700 MOHM
Product Description
Series:L-RMS
Function:Multilayer
Type:Ceramic
Inductance:27nH
Tolerance:?à5%
DC Resistance (DCR):300mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:700 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:11 @ 100MHz
Operating Temperature:2.3GHz
Size / Dimension:-
Other:-55??C ~ 125??C,100MHz,-,Surface Mount,0402 (1005 Metric),0402 (1005 Metric),"0.039"" L x 0.023"" W (1.00mm x 0.58mm)","0.018"" (0.45mm)"