L0201C33NJRMST
5S-L0201C33NJRMST
L0201C33NJRMST
FIXED IND 33NH 50MA 2.1 OHM SMD
Product Description
Series:L-RMS
Function:Multilayer
Type:Ceramic
Inductance:33nH
Tolerance:?à5%
DC Resistance (DCR):50mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:2.1 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:6 @ 100MHz
Operating Temperature:2.4GHz
Size / Dimension:-
Other:-55??C ~ 125??C,100MHz,-,Surface Mount,0201 (0603 Metric),0201 (0603 Metric),"0.024"" L x 0.012"" W (0.60mm x 0.30mm)","0.013"" (0.33mm)"