L-14W72NJV4E
5S-L-14W72NJV4E
L-14W72NJV4E
FIXED IND 72NH 400MA 490 MOHM
Product Description
| Series: | - |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ceramic |
| Inductance: | 72nH |
| Tolerance: | ?à5% |
| DC Resistance (DCR): | 400mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 490 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 60 @ 900MHz |
| Operating Temperature: | 1.7GHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,900MHz,-,Surface Mount,0603 (1608 Metric),0603 (1608 Metric),"0.063"" L x 0.031"" W (1.60mm x 0.80mm)","0.037"" (0.94mm)" |