Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation KLZ1608MHR4R7WTD25
KLZ1608MHR4R7WTD25
5S-KLZ1608MHR4R7WTD25
KLZ1608MHR4R7WTD25
FIXED IND 4.7UH 350MA 650 MOHM
Type:Ferrite
Inductance:4.7|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):350mA
Q @ Freq:120mA
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:650 mOhm
Size / Dimension:AEC-Q200
Other:-55??C ~ 150??C,2MHz,Soft Termination,Surface Mount,0603 (1608 Metric),0603 (1608 Metric),"0.063"" L x 0.031"" W (1.60mm x 0.80mm)","0.037"" (0.95mm)"