Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation KLZ1608MHR100WTD25
KLZ1608MHR100WTD25
5S-KLZ1608MHR100WTD25
KLZ1608MHR100WTD25
FIXED IND 10UH 250MA 1.365 OHM
Type:Ferrite
Inductance:10|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):250mA
Q @ Freq:90mA
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:1.365 Ohm Max
Size / Dimension:AEC-Q200
Other:-55??C ~ 150??C,2MHz,Soft Termination,Surface Mount,0603 (1608 Metric),0603 (1608 Metric),"0.063"" L x 0.031"" W (1.60mm x 0.80mm)","0.037"" (0.95mm)"