IFSC1008ABER1R0M01
5S-IFSC1008ABER1R0M01
IFSC1008ABER1R0M01
FIXED IND 1UH 2.6A 43 MOHM SMD
Product Description
Series:IFSC-1008AB
Function:-
Type:-
Inductance:1|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):2.6A
Q @ Freq:2.7A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:43 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-55??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.098"" L x 0.079"" W (2.50mm x 2.00mm)","0.047"" (1.20mm)"