IFSC1008ABER1R0M01
5S-IFSC1008ABER1R0M01
IFSC1008ABER1R0M01
FIXED IND 1UH 2.6A 43 MOHM SMD
Product Description
| Series: | IFSC-1008AB |
| Function: | - |
| Type: | - |
| Inductance: | 1|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 2.6A |
| Q @ Freq: | 2.7A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 43 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.098"" L x 0.079"" W (2.50mm x 2.00mm)","0.047"" (1.20mm)" |