HPL1005-6N2
5S-HPL1005-6N2
HPL1005-6N2
FIXED IND 6.2NH 440MA 800 MOHM
Product Description
Series:HPL
Function:Thin Film
Type:-
Inductance:6.2nH
Tolerance:?à0.2nH
DC Resistance (DCR):440mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:800 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:10 @ 300MHz
Operating Temperature:4.5GHz
Size / Dimension:-
Other:-,300MHz,-,Surface Mount,0402 (1005 Metric),0402 (1005 Metric),"0.039"" L x 0.020"" W (1.00mm x 0.50mm)","0.013"" (0.33mm)"