HPL1005-5N1
5S-HPL1005-5N1
HPL1005-5N1
FIXED IND 5.1NH 460MA 68.8 MOHM
Product Description
| Series: | HPL |
| Function: | Thin Film |
| Type: | - |
| Inductance: | 5.1nH |
| Tolerance: | ?à0.2nH |
| DC Resistance (DCR): | 460mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 68.8 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 10 @ 300MHz |
| Operating Temperature: | 5.5GHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -,300MHz,-,Surface Mount,0402 (1005 Metric),0402 (1005 Metric),"0.039"" L x 0.020"" W (1.00mm x 0.50mm)","0.013"" (0.33mm)" |