HPL1005-5N1
5S-HPL1005-5N1
HPL1005-5N1
FIXED IND 5.1NH 460MA 68.8 MOHM
Product Description
Series:HPL
Function:Thin Film
Type:-
Inductance:5.1nH
Tolerance:?à0.2nH
DC Resistance (DCR):460mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:68.8 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:10 @ 300MHz
Operating Temperature:5.5GHz
Size / Dimension:-
Other:-,300MHz,-,Surface Mount,0402 (1005 Metric),0402 (1005 Metric),"0.039"" L x 0.020"" W (1.00mm x 0.50mm)","0.013"" (0.33mm)"