HPL0603-7N5
5S-HPL0603-7N5
HPL0603-7N5
FIXED IND 7.5NH 170MA 1.8 OHM
Product Description
| Series: | HPL |
| Function: | Thin Film |
| Type: | - |
| Inductance: | 7.5nH |
| Tolerance: | ?à5% |
| DC Resistance (DCR): | 170mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 1.8 Ohm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 10 @ 300MHz |
| Operating Temperature: | 5GHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -,500MHz,-,Surface Mount,0201 (0603 Metric),0201 (0603 Metric),"0.024"" L x 0.012"" W (0.60mm x 0.30mm)","0.013"" (0.33mm)" |