Fixed InductorsTT Electronics/BI Magnetics HM88-10091R0LFTR13
HM88-10091R0LFTR13
5S-HM88-10091R0LFTR13
HM88-10091R0LFTR13
FIXED IND 1UH 14A 2.48 MOHM SMD
Product Description
| Series: | HM88 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Powdered Iron |
| Inductance: | 1|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 14A |
| Q @ Freq: | 20A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 2.48 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 155??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.413"" L x 0.374"" W (10.50mm x 9.50mm)","0.220"" (5.60mm)" |