Fixed InductorsTT Electronics/BI Magnetics HM79-50100LFTR13
HM79-50100LFTR13
5S-HM79-50100LFTR13
HM79-50100LFTR13
FIXED IND 10UH 2.38A 53 MOHM SMD
Product Description
| Series: | HM79 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 10|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 2.38A |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 53 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,1kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.394"" L x 0.354"" W (10.00mm x 9.00mm)","0.157"" (4.00mm)" |