Fixed InductorsTT Electronics/BI Magnetics HM79-40271LFTR13
HM79-40271LFTR13
5S-HM79-40271LFTR13
HM79-40271LFTR13
FIXED IND 270UH 420MA 1.11 OHM
| Type: | - |
| Inductance: | 270|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 420mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 1.11 Ohm Max |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,1kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.307"" L x 0.276"" W (7.80mm x 7.00mm)","0.197"" (5.00mm)" |