Fixed InductorsTT Electronics/BI Magnetics HM79-40120LFTR13
HM79-40120LFTR13
5S-HM79-40120LFTR13
HM79-40120LFTR13
FIXED IND 12UH 2A 80 MOHM SMD
| Type: | - |
| Inductance: | 12|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 2A |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 80 mOhm Max |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,1kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.307"" L x 0.276"" W (7.80mm x 7.00mm)","0.197"" (5.00mm)" |