Fixed InductorsTT Electronics/BI Magnetics HM79-40100LFTR13
HM79-40100LFTR13
5S-HM79-40100LFTR13
HM79-40100LFTR13
FIXED IND 10UH 2.3A 70 MOHM SMD
Product Description
| Series: | HM79 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 10|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 2.3A |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 70 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,1kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.307"" L x 0.276"" W (7.80mm x 7.00mm)","0.197"" (5.00mm)" |