Fixed InductorsTT Electronics/BI Magnetics HM79-20101LFTR13
HM79-20101LFTR13
5S-HM79-20101LFTR13
HM79-20101LFTR13
FIXED IND 100UH 520MA 700 MOHM
Product Description
| Series: | HM79 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 100|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 520mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 700 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.228"" L x 0.205"" W (5.80mm x 5.20mm)","0.177"" (4.50mm)" |