Fixed InductorsTT Electronics/BI Magnetics HM79-10180LFTR13
HM79-10180LFTR13
5S-HM79-10180LFTR13
HM79-10180LFTR13
FIXED IND 18UH 740MA 338 MOHM
Product Description
| Series: | HM79 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 18|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 740mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 338 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.177"" L x 0.158"" W (4.50mm x 4.00mm)","0.126"" (3.20mm)" |