Fixed InductorsTT Electronics/BI Magnetics HM78-507R5LFTR
HM78-507R5LFTR
5S-HM78-507R5LFTR
HM78-507R5LFTR
FIXED IND 7.5UH 4.2A 24 MOHM SMD
| Type: | - |
| Inductance: | 7.5|ìH |
| Tolerance: | ?à25% |
| DC Resistance (DCR): | 4.2A |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 24 mOhm Max |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,1kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.492"" L x 0.492"" W (12.50mm x 12.50mm)","0.244"" (6.20mm)" |