Fixed InductorsTT Electronics/BI Magnetics HM78-30102LFTR
HM78-30102LFTR
5S-HM78-30102LFTR
HM78-30102LFTR
FIXED IND 1MH 160MA 6.5 OHM SMD
Product Description
| Series: | HM78 |
| Function: | - |
| Type: | - |
| Inductance: | 1mH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 160mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 6.5 Ohm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,1kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.295"" L x 0.295"" W (7.50mm x 7.50mm)","0.138"" (3.50mm)" |