Fixed InductorsTT Electronics/BI Magnetics HM78-20150LFTR
HM78-20150LFTR
5S-HM78-20150LFTR
HM78-20150LFTR
FIXED IND 15UH 1.34A 81 MOHM SMD
Product Description
| Series: | HM78 |
| Function: | - |
| Type: | - |
| Inductance: | 15|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 1.34A |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 81 mOhm Max |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,1kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.291"" L x 0.291"" W (7.40mm x 7.40mm)","0.205"" (5.20mm)" |