Fixed InductorsTT Electronics/BI Magnetics HM76-50101JLFTR13
HM76-50101JLFTR13
5S-HM76-50101JLFTR13
HM76-50101JLFTR13
FIXED IND 100UH 1.7A 190 MOHM
Product Description
| Series: | HM76 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 100|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 1.7A |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 190 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.746"" L x 0.600"" W (18.95mm x 15.24mm)","0.284"" (7.21mm)" |