Fixed InductorsTT Electronics/BI Magnetics HM76-20100JLFTR13
HM76-20100JLFTR13
5S-HM76-20100JLFTR13
HM76-20100JLFTR13
FIXED IND 10UH 2A 70 MOHM SMD
Product Description
| Series: | HM76 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 10|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 2A |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 70 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.508"" L x 0.370"" W (12.90mm x 9.40mm)","0.138"" (3.50mm)" |