Fixed InductorsTT Electronics/BI Magnetics HM73-5015R5LFTR13
HM73-5015R5LFTR13
5S-HM73-5015R5LFTR13
HM73-5015R5LFTR13
FIXED IND 15.5UH 5A 18.2 MOHM
| Type: | - |
| Inductance: | 15.5|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 5A |
| Q @ Freq: | 10A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 18.2 mOhm Max |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 155??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.285"" L x 0.265"" W (7.23mm x 6.73mm)","0.315"" (8.00mm)" |