Fixed InductorsTT Electronics/BI Magnetics HM73-301R5LFTR13
HM73-301R5LFTR13
5S-HM73-301R5LFTR13
HM73-301R5LFTR13
FIXED IND 1.5UH 18A 2.3 MOHM SMD
Product Description
| Series: | HM73 |
| Function: | - |
| Type: | - |
| Inductance: | 1.5|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 18A |
| Q @ Freq: | 30A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 2.3 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 155??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.552"" L x 0.512"" W (14.00mm x 13.00mm)","0.217"" (5.50mm)" |