Fixed InductorsTT Electronics/BI Magnetics HM73-101R0LFTR13
HM73-101R0LFTR13
5S-HM73-101R0LFTR13
HM73-101R0LFTR13
FIXED IND 1UH 8.5A 7 MOHM SMD
Product Description
| Series: | HM73 |
| Function: | - |
| Type: | - |
| Inductance: | 1|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 8.5A |
| Q @ Freq: | 15A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 7 mOhm Max |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 155??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.285"" L x 0.265"" W (7.23mm x 6.73mm)","0.157"" (4.00mm)" |