Fixed InductorsTT Electronics/BI Magnetics HM72E-061R0LFTR13
HM72E-061R0LFTR13
5S-HM72E-061R0LFTR13
HM72E-061R0LFTR13
FIXED IND 1UH 10.3A 10 MOHM SMD
Product Description
| Series: | HM72E-06 |
| Function: | Molded |
| Type: | - |
| Inductance: | 1|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 10.3A |
| Q @ Freq: | 15A |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 10 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 155??C,100kHz,-,Surface Mount,2-SMD,-,"0.285"" L x 0.268"" W (7.23mm x 6.80mm)","0.118"" (3.00mm)" |