Fixed InductorsTT Electronics/BI Magnetics HM72B-121R5HLFTR13
HM72B-121R5HLFTR13
5S-HM72B-121R5HLFTR13
HM72B-121R5HLFTR13
FIXED IND 1.5UH 26.5A 3.3 MOHM
Product Description
| Series: | HM72B-12 |
| Function: | Molded |
| Type: | - |
| Inductance: | 1.5|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 26.5A |
| Q @ Freq: | 43A |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 3.3 mOhm Max |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.539"" L x 0.512"" W (13.70mm x 13.00mm)","0.256"" (6.50mm)" |