Fixed InductorsTT Electronics/BI Magnetics HM72B-12100HLFTR13
HM72B-12100HLFTR13
5S-HM72B-12100HLFTR13
HM72B-12100HLFTR13
FIXED IND 10UH 9.9A 19.2 MOHM
Product Description
| Series: | HM72B-12 |
| Function: | Molded |
| Type: | - |
| Inductance: | 10|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 9.9A |
| Q @ Freq: | 15A |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 19.2 mOhm Max |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.539"" L x 0.512"" W (13.70mm x 13.00mm)","0.256"" (6.50mm)" |