Fixed InductorsTT Electronics/BI Magnetics HM72A-12200HLFTR13
HM72A-12200HLFTR13
5S-HM72A-12200HLFTR13
HM72A-12200HLFTR13
FIXED IND 20UH 6.7A 40.5 MOHM
| Type: | - |
| Inductance: | 20|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 6.7A |
| Q @ Freq: | 13A |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 40.5 mOhm Max |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.531"" L x 0.512"" W (13.50mm x 13.00mm)","0.256"" (6.50mm)" |