Fixed InductorsTT Electronics/BI Magnetics HM72A-10R56LFTR13
HM72A-10R56LFTR13
5S-HM72A-10R56LFTR13
HM72A-10R56LFTR13
FIXED IND 560NH 21.6A 1.8 MOHM
| Type: | - |
| Inductance: | 560nH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 21.6A |
| Q @ Freq: | 49A |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 1.8 mOhm Max |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.453"" L x 0.413"" W (11.50mm x 10.50mm)","0.157"" (4.00mm)" |