Fixed InductorsTT Electronics/BI Magnetics HM72A-101R5LFTR13
HM72A-101R5LFTR13
5S-HM72A-101R5LFTR13
HM72A-101R5LFTR13
FIXED IND 1.5UH 12A 5.8 MOHM SMD
Product Description
| Series: | HM72A |
| Function: | Molded |
| Type: | - |
| Inductance: | 1.5|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 12A |
| Q @ Freq: | 27.5A |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 5.8 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.453"" L x 0.413"" W (11.50mm x 10.50mm)","0.157"" (4.00mm)" |