Fixed InductorsTT Electronics/BI Magnetics HM72A-066R8LFTR13
HM72A-066R8LFTR13
5S-HM72A-066R8LFTR13
HM72A-066R8LFTR13
FIXED IND 6.8UH 4.1A 68 MOHM SMD
| Type: | - |
| Inductance: | 6.8|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 4.1A |
| Q @ Freq: | 8A |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 68 mOhm Max |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.285"" L x 0.268"" W (7.23mm x 6.80mm)","0.118"" (3.00mm)" |