Fixed InductorsTT Electronics/BI Magnetics HM72A-063R3LFTR13
HM72A-063R3LFTR13
5S-HM72A-063R3LFTR13
HM72A-063R3LFTR13
FIXED IND 3.3UH 6.6A 28 MOHM SMD
| Type: | - |
| Inductance: | 3.3|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 6.6A |
| Q @ Freq: | 13.5A |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 28 mOhm Max |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.285"" L x 0.268"" W (7.23mm x 6.80mm)","0.118"" (3.00mm)" |