Fixed InductorsTT Electronics/BI Magnetics HM71S-1807470LFTR
HM71S-1807470LFTR
5S-HM71S-1807470LFTR
HM71S-1807470LFTR
FIXED IND 47UH 4A 97 MOHM SMD
| Type: | - |
| Inductance: | 47|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 4A |
| Q @ Freq: | 4A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 97 mOhm Max |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.730"" L x 0.600"" W (18.54mm x 15.24mm)","0.300"" (7.62mm)" |