Fixed InductorsTT Electronics/BI Magnetics HM71S-1305680LFTR
HM71S-1305680LFTR
5S-HM71S-1305680LFTR
HM71S-1305680LFTR
FIXED IND 68UH 900MA 660 MOHM
| Type: | - |
| Inductance: | 68|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 900mA |
| Q @ Freq: | 900mA |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 660 mOhm Max |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.510"" L x 0.370"" W (12.95mm x 9.40mm)","0.200"" (5.08mm)" |