Fixed InductorsTT Electronics/BI Magnetics HM71S-1305100LFTR
HM71S-1305100LFTR
5S-HM71S-1305100LFTR
HM71S-1305100LFTR
FIXED IND 10UH 2.4A 101 MOHM SMD
| Type: | - |
| Inductance: | 10|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 2.4A |
| Q @ Freq: | 2.4A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 101 mOhm Max |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.510"" L x 0.370"" W (12.95mm x 9.40mm)","0.200"" (5.08mm)" |