Fixed InductorsTT Electronics/BI Magnetics HM71S-0603680LFTR
HM71S-0603680LFTR
5S-HM71S-0603680LFTR
HM71S-0603680LFTR
FIXED IND 68UH 170MA 500 MOHM
| Type: | - |
| Inductance: | 68|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 170mA |
| Q @ Freq: | 170mA |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 500 mOhm Max |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.260"" L x 0.175"" W (6.60mm x 4.45mm)","0.115"" (2.92mm)" |