Fixed InductorsTT Electronics/BI Magnetics HM71-50100LFTR
HM71-50100LFTR
5S-HM71-50100LFTR
HM71-50100LFTR
FIXED IND 10UH 4.3A 31 MOHM SMD
Product Description
| Series: | HM71 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 10|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 4.3A |
| Q @ Freq: | 10A |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 31 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.730"" L x 0.600"" W (18.54mm x 15.24mm)","0.280"" (7.11mm)" |