Fixed InductorsTT Electronics/BI Magnetics HM71-30100LFTR
HM71-30100LFTR
5S-HM71-30100LFTR
HM71-30100LFTR
FIXED IND 10UH 3.9A 38 MOHM SMD
Product Description
| Series: | HM71 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 10|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 3.9A |
| Q @ Freq: | 3.8A |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 38 mOhm Max |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.510"" L x 0.370"" W (12.95mm x 9.40mm)","0.213"" (5.40mm)" |