Fixed InductorsTT Electronics/BI Magnetics HM71-20151LFTR
HM71-20151LFTR
5S-HM71-20151LFTR
HM71-20151LFTR
FIXED IND 150UH 500MA 1.2 OHM
Product Description
| Series: | HM71 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 150|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 500mA |
| Q @ Freq: | 600mA |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 1.2 Ohm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.510"" L x 0.370"" W (12.95mm x 9.40mm)","0.118"" (3.00mm)" |