Fixed InductorsTT Electronics/BI Magnetics HM71-10100LFTR
HM71-10100LFTR
5S-HM71-10100LFTR
HM71-10100LFTR
FIXED IND 10UH 1.1A 160 MOHM SMD
Product Description
| Series: | HM71 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 10|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 1.1A |
| Q @ Freq: | 1.1A |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 160 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.260"" L x 0.175"" W (6.60mm x 4.45mm)","0.115"" (2.92mm)" |