Fixed InductorsTT Electronics/BI Magnetics HM70-505R0LFTR13
HM70-505R0LFTR13
5S-HM70-505R0LFTR13
HM70-505R0LFTR13
FIXED IND 5UH 13A 8 MOHM SMD
Product Description
| Series: | HM70 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 5|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 13A |
| Q @ Freq: | 7A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 8 mOhm Max |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 180??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.531"" L x 0.508"" W (13.50mm x 12.90mm)","0.217"" (5.50mm)" |