Fixed InductorsTT Electronics/BI Magnetics HM70-455R6LFTR13
HM70-455R6LFTR13
5S-HM70-455R6LFTR13
HM70-455R6LFTR13
FIXED IND 5.6UH 13A 6 MOHM SMD
Product Description
| Series: | HM70 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 5.6|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 13A |
| Q @ Freq: | 8A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 6 mOhm Max |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 180??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.492"" L x 0.398"" W (12.50mm x 10.10mm)","0.260"" (6.60mm)" |