Fixed InductorsTT Electronics/BI Magnetics HM70-431R9LFTR13
HM70-431R9LFTR13
5S-HM70-431R9LFTR13
HM70-431R9LFTR13
FIXED IND 1.9UH 20A 2.2 MOHM SMD
Product Description
| Series: | HM70 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 1.9|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 20A |
| Q @ Freq: | 15A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 2.2 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 180??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.492"" L x 0.398"" W (12.50mm x 10.10mm)","0.226"" (5.75mm)" |