Fixed InductorsTT Electronics/BI Magnetics HM70-401R2LFTR13
HM70-401R2LFTR13
5S-HM70-401R2LFTR13
HM70-401R2LFTR13
FIXED IND 1.2UH 22A 1.8 MOHM SMD
Product Description
| Series: | HM70 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 1.2|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 22A |
| Q @ Freq: | 18A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 1.8 mOhm Max |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 180??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.496"" L x 0.433"" W (12.60mm x 11.00mm)","0.205"" (5.20mm)" |